(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-08-08 22:32

FORD EDGE (Nr 3076530)

Marka i model:

FORD EDGE / OSOBOWY

Waga w kg (łączna):

1780.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2019.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Barcelona, 08004, Hiszpania

14 sie 2018

Adres i termin dostawy

Świebodzin, 66-200, Polska

21 sie 2018