Ford Explorer (Nr 6703071)

Ford Explorer
Waga Sztuk:
Ford Explorer 5 Gen. (2010 - 2015) SUV 5-Puertas
Długość
500 cm
Szerokość
200 cm
Wysokość
180 cm
ok. 2131 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2131 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Dominikana, Distrito Nacional, Santo Domingo

Od 26 paź 2020 do 26 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.