Ford f 150 xlt (Nr 5949850)

Ford f 150 xlt

Marka i model:

Ford f150 xlt

Waga w kg (łączna):

2440

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1872.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Coventry

23 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Węgry, Fejér Megye, Szekesfehervar

7 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się często, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.