(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford f150 lightning svt (Nr 5985647)

Ford f150 lightning  svt

Marka i model:

Ford f 150 lightning svt

Waga w kg (łączna):

2500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kanada, Nowy Brunszwik, Caraquet

20 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

20 maj 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.