(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-26 08:55

Ford Fiesta

(Nr 2115510)

Marka i model:

Ford Fiesta

Waga w kg (łączna):

1100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1586.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Florencja, 50142, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wólka Ratajska, 23-302, Polska

Termin elastyczny