(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-28 19:50

ford fiesta

(Nr 2120790)
ford fiesta

Marka i model:

ford fiesta 2006

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1260.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, jeśli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Rzym, 00187, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Сандански, 2800, Bułgaria

Termin elastyczny