(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-19 23:00

ford fiesta

(Nr 2165754)
ford fiesta

Marka i model:

ford fiesta

Waga w kg (łączna):

1114.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 939.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Bochum, Niemcy

Od 23 lis 2017 do 1 gru 2017

Adres i termin dostawy

Gliwice, 44-100 GLIWICE, Polska

Od 30 lis 2017 do 9 gru 2017