(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Fiesta (Nr 4471497)

Ford Fiesta

Marka i model:

Ford Fiesta

Waga w kg (łączna):

1200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3276.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 25 sie 2019 do 29 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Obwód Stara Zagora, Kazanłyk

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.