(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Fiesta (Nr 5440614)

Ford Fiesta

Marka i model:

Ford Fiesta

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1914.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Coventry

Od 14 mar 2020 do 16 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Zambrów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.