(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Fiesta (Nr 5927151)

Ford Fiesta

Marka i model:

Ford Fiesta

Waga w kg (łączna):

1400

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 758.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 11 mar 2020 do 22 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 11 mar 2020 do 22 mar 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się często, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.