Ford Fiesta (Nr 6653040)

Ford Fiesta
Waga Sztuk:
Ford Fiesta 7 Gen. (2017 - 2020) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
404 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
148 cm
ok. 1120 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1120 kg
Dystans 956 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 26 paź 2020 do 31 gru 2020

Adres i termin dostawy

Belgia, Luksemburg, Esch-Sur-Alzette

Od 2 lis 2020 do 24 sty 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.