Ford Fiesta (Nr 6671647)

Ford Fiesta
Waga Sztuk:
Ford Fiesta 1 Gen. (1976 - 1983) Hatchback 3-Puertas
Długość
360 cm
Szerokość
156 cm
Wysokość
136 cm
ok. 835 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 835 kg
Dystans 25 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castilla Y León, Abastas

Od 15 paź 2020 do 31 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Villoldo

Od 15 paź 2020 do 31 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.