Ford Fiesta (Nr 7469193)

Ford Fiesta
Waga
Sztuk
Ford Fiesta 5 Gen. (2001 - 2007) Hatchback 5-Puertas
Długość
391 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1083 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1083 kg
Dystans
737 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, A Guarda

Od 14 cze 2021 do 25 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, El Carpio

Od 30 cze 2021 do 8 lip 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, gdy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.