Ford Fiesta (Nr 7617747)

Ford Fiesta
Waga
Sztuk
Ford Fiesta 5 Gen. [restyling] (2005 - 2010) Hatchback 3-Drzwiowy
Długość
391 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1102 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1102 kg
Dystans
935 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Świdnica

Od 10 kwi 2021 do 8 maj 2021

Adres i termin dostawy

Holandia, Brabancja Północna, Tilburg

Od 11 kwi 2021 do 10 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.