Ford Fiesta (Nr 7622882)

Ford Fiesta
Waga
Sztuk
Ford Fiesta 7 Gen. (2017 - 2020) Hatchback 5-Doors
Długość
404 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1110 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1110 kg
Dystans
586 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Derry, Londonderry

Od 10 lip 2021 do 19 lip 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, South Yorkshire, Barnsley

Od 18 lip 2021 do 25 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.