Ford Fiesta (Nr 7676700)

Ford Fiesta
Waga
Sztuk
Ford Fiesta 5 Gen. (2001 - 2007) Hatchback 3-Türig
Długość
391 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1042 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1042 kg
Dystans
2186 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Neuss

3 cze 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Makedonia Thraki, Thessaloniki

20 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.