(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-28 15:30

ford focus

(Nr 2120424)
ford focus

Marka i model:

ford focus

Waga w kg (łączna):

1600.00

Dystans: 1896.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

el Campello, 03560, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zonhoven, 3520, Belgia

Termin elastyczny