(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-18 09:41

Ford Focus

(Nr 2162994)
Ford Focus

Marka i model:

Ford Focus

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 113.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Jelenia Góra, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wrocław, Polska

Termin elastyczny