(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford focus (Nr 4706676)

Ford focus

Marka i model:

Focus tdci

Waga w kg (łączna):

10000.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1778.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castile-La Mancha, Miguelturra

Od 15 wrz 2019 do 16 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

Od 30 wrz 2019 do 1 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.