(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Focus (Nr 4726660)

Ford Focus

Marka i model:

Ford Focus

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 622.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kantabria, Santander

Od 16 lip 2019 do 20 lip 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Trofa

Od 16 lip 2019 do 15 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.