(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford cortina (Nr 4727004)

Ford cortina

Marka i model:

ford cortina

Waga w kg (łączna):

900.00

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1984.00 km

Adres i termin nadania

Finlandia, Pohjois-Suomi, Oulu

Od 23 sie 2019 do 31 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 31 sie 2019 do 9 paź 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.