Ford Focus (Nr 5413050)

Ford Focus

Marka i model:

Ford Focus 1.6 tdi 2011

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 741.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Jerez De La Frontera

8 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Walencja

1 lip 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.