(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford focus (Nr 5707195)

Ford focus

Marka i model:

Ford focus

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1121.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, Chiclana De La Frontera

Od 7 lut 2020 do 9 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się często, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.