(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Focus (Nr 5721682)

Marka i model:

Ford Focus

Waga w kg (łączna):

1300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

21 maj 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Jacksonville

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.