(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford focus (Nr 6069448)

Ford focus

Marka i model:

Ford focus

Waga w kg (łączna):

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4946.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Coruña

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Senegal, Dakar, Dakar

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.