Ford Focus (Nr 6681266)

Ford Focus
Waga Sztuk:
Ford Focus 3 Gen. [restyling] (2014 - 2020) Hatchback 5-Puertas
Długość
436 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
149 cm
ok. 1380 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1380 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 14 gru 2020 do 20 gru 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Gwadelupa, Pointe-À-Pitre

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.