Ford Focus (Nr 6699399)

Ford Focus
Waga Sztuk:
Ford Focus 1 Gen. (1998 - 2004) Familiar 5-Puertas
Długość
445 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1280 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1280 kg
Dystans 1929 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Albacete

30 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru auta.