(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Focus (Nr 6764171)

Waga Sztuk:
Ford Focus 2 Gen. [restyling] (2008 - 2011) Kombi 5-Drzwiowy
Długość
447 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
150 cm
ok. 1576 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1576 kg
Dystans 1515 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Ronse

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.