Ford Focus (Nr 7086274)

Ford Focus
Waga
Sztuk
Ford Focus 4 Gen. (2018 - 2020) Familiar
Długość
466 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1440 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1440 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, A Coruna

Od 1 wrz 2022 do 30 wrz 2022

Adres i termin dostawy

Australia, Nowa Południowa Walia, Sydney

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.