(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Focus (Nr 7265992)

Waga
Sztuk
Ford Focus 3 Gen. [restyling] (2014 - 2020) Kombi
Długość
455 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
151 cm
ok.
1308 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1308 kg
Dystans
341 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Milanówek

Od 19 sty 2021 do 21 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Tęgoborze

Od 19 sty 2021 do 22 sty 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.