(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Focus (Nr 7281346)

Waga
Sztuk
Ford Focus 2 Gen. (2004 - 2008) Kombi 5-Drzwiowy
Długość
447 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
150 cm
ok.
1358 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1358 kg
Dystans
462 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Amberg

Od 21 sty 2021 do 22 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Bolesławiec

Od 21 sty 2021 do 23 sty 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.