Ford Focus (Nr 7544848)

Ford Focus
Waga
Sztuk
Ford Focus 1 Gen. (1998 - 2004) Kombi 5-Türig
Długość
445 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1197 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1197 kg
Dystans
360 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Tyrol, Reutte

Od 23 sie 2021 do 27 sie 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Wenecja Euganejska, Werona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.