Ford Focus (Nr 7574211)

Ford Focus
Waga
Sztuk
Ford Focus 3 Gen. [restyling] (2014 - 2020) Hatchback 5-Puertas
Długość
436 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1290 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1290 kg
Dystans
1038 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

28 cze 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.