Ford Focus (Nr 7579317)

Ford Focus
Waga
Sztuk
Ford Focus 2 Gen. (2004 - 2008) Kombi 5-Drzwiowy
Długość
447 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
150 cm
ok.
1358 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1358 kg
Dystans
3497 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Rejkiawik

Od 1 wrz 2021 do 24 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.