Ford Focus (Nr 7592656)

Waga
Sztuk
Ford Focus 2 Gen. [restyling] (2008 - 2011) Hatchback 5-Puertas
Długość
434 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1474 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1474 kg
Dystans
2160 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Kordoba

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Hertfordshire, Watford

Od 1 maj 2021 do 30 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.