(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Focus (Nr 7650792)

Waga
Sztuk
Ford Focus 3 Gen. (2011 - 2015) Kombi 5-Drzwiowy
Długość
455 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
150 cm
ok.
1396 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1396 kg
Dystans
958 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Aargau, Brugg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się często, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.