Ford Focus (Nr 7782085)

Ford Focus
Waga
Sztuk
Ford Focus 4 Gen. (2018 - 2020) Hatchback
Długość
437 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1440 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1440 kg
Dystans
6449 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Mediolan

Od 1 wrz 2021 do 1 paź 2021

Adres i termin dostawy

Sierra Leone, Obszar Zachodni, Freetown

Od 2 lis 2021 do 1 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.