(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Focus 1.5 TDCi (Nr 3938226)

Marka i model:

Ford Focus 1.5 TDCi

Waga w kg (łączna):

1350

Budżet zlecenia [zł]:

1

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 534.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Seddiner See

21 lut 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

28 lut 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.