Ford Focus Cmax (Nr 6167467)

Ford Focus Cmax

Marka i model:

Ford Focus Cmax

Waga w kg (łączna):

1990

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

30

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 13 lip 2020 do 7 sie 2020

Adres i termin dostawy

Majotta, Prefectura De Yamagata, Japón, Mayotte, Francia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.