(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-29 23:59

Ford Focus I kombi

(Nr 2645048)
Ford Focus I kombi

Marka i model:

Ford Focus I kombi

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [zł]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 149.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Garbów, 21-080, Polska

Termin elastyczny