(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-18 14:45

Ford focus Mk2 Kombi

(Nr 2163453)

Marka i model:

Ford Focus MK2

Waga w kg (łączna):

1445.00

Budżet zlecenia [zł]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1133.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Jülich, 52428, Niemcy

Od 21 lis 2017 do 22 gru 2017

Adres i termin dostawy

Liszki, Polska

23 gru 2017