(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2016-10-24 22:31

FORD FOCUS Niemcy -Polska

(Nr 1296822)

Marka i model:

FORD FOCUS

Waga w kg (łączna):

1.00

Budżet zlecenia [zł]:

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 988.10 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Niemcy, Gotha, 99867

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Międzyrzec Podlaski

Termin elastyczny