(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ford Focus tv (Nr 3551601)

Ford Focus tv

Marka i model:

Ford focus

Waga w kg (łączna):

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1210.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Dania Południowa, Give

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Brzesko

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.