(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-27 14:35

FORD FUSION

(Nr 2118894)
FORD FUSION

Marka i model:

FORD

Waga w kg (łączna):

1100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1217.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Amsterdam, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny