(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 17:54

Ford Galaxy (Nr 2750856)

Ford Galaxy

Marka i model:

Ford Galaxy

Waga w kg (łączna):

1680.00

Budżet zlecenia [zł]:

1350

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1271.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Raamsdonksveer, Niemcy

Od 28 maj 2018 do 29 maj 2018

Adres i termin dostawy

Radom, 26-600, Polska

Od 30 maj 2018 do 31 maj 2018