(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 09:27

Ford Galaxy

(Nr 2998916)
Ford Galaxy

Marka i model:

Ford Galaxy

Waga w kg (łączna):

1750.00

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2253.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Boulou, 66160, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rzeszów, Polska

Termin elastyczny