(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ford Galaxy (Nr 6673699)

Ford Galaxy
Waga Sztuk:
Ford Galaxy 2 Gen. [restyling] (2010 - 2015) Minivan
Długość
480 cm
Szerokość
188 cm
Wysokość
170 cm
ok. 1835 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1835 kg
Dystans 609 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Suwałki

Od 8 paź 2020 do 10 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 9 paź 2020 do 13 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.