Ford Galaxy (Nr 7620088)

Ford Galaxy
Waga
Sztuk
Ford Galaxy 1 Gen. [restyling] (2000 - 2006) Minivan
Długość
464 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
170 cm
ok.
1691 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1691 kg
Dystans
3694 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 1 cze 2021 do 13 cze 2021

Adres i termin dostawy

Finlandia, Etelä-Suomi, Helsinki

Od 15 cze 2021 do 27 cze 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.