Ford Galaxy TRASA: kier.Szwajcaria/Stuttgart do Wroclaw (Nr 5354478)

Ford Galaxy TRASA: kier.Szwajcaria/Stuttgart do Wroclaw

Marka i model:

Ford Galaxy

Waga w kg (łączna):

1800

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 847.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Oberndorf Am Neckar

Od 9 maj 2020 do 30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 9 maj 2020 do 30 cze 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, jak nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.