(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 11:09

Ford Galaxy WGR 2001 (Nr 2744428)

Marka i model:

Ford Galaxy

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 743.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Kolonia, Niemcy

24 maj 2018

Adres i termin dostawy

Jelenia Góra, Polska

28 maj 2018